Vernisáž + koncert

 

7. 8. 2024 / 18:00 / Sklepení Osudu v Chomutově

RETROvýstava

Někteří byli u vzniku, jiní se přidávali postupem času, někteří jsou stále součástí, jiní už své tvůrčí síly upřeli jinam… ale všichni zanechali svou tvorbou nesmazatelnou stopu ve výtvarných akcích festivalu Obnaženi. Josef Šporgy, Dan Černý, Jan Chabr, Jiří Němec a Jana Timiopulu.

Jejich věci – kresby, malby, grafiky, objekty, fotografie – jste na festivalu Obnaženi možná už viděli. Předloni, před deseti lety, nebo v roce 2003? Asi jinde a trochu v jiných souvislostech. V rámci RETROvýstavy připomeneme výtvarná díla těchto autorů, kteří jsou nebo byli tvůrčím jádrem festivalu. Ve Sklepení Osudu i na dvorku před čajovnou Alibaba vystaví výběr toho, co kdysi vytvořili právě pro Obnaženi.
Po vernisáži proběhne koncert pražské jazzové kapely FusionEichlerTrio

Výstava bude otevřena denně do 15h do 19h do 21. 8. 2024

FusionEichlerTrio je world jazz fusion rodinný projekt ve složení: Petr Eichler Jr. – kytara, Marek Eichler/Jan Timiopulos – baskytara, Petr Eichler – bicí. Na festivalu Obnaženi zahrají se speciálním hostem na saxofon Helenou Mirovskou

Kapela se zabývá výhradně vlastní tvorbou. V roce 2015 bylo Trio nominováno na cenu Anděl za debutové album Wanderer a v roce 2021 vydalo nové dvojalbum Continuity natočené v Marseille 2020. Kromě ČR, kapela hrává se skvělými muzikanty z celého světa ve Francii, Německu, Švýcarsku. Někteří z nich obohatili svým uměním obě desky. A to je právě pro trio typické – hledání a čerpání inspirace v různých světových stylech, (gnava, flamenco, indická a africká hudba), kterými jsou ovlivněny obě autorské desky.
web kapely zde