Instalace ve veřejném prostoru

 

30. 7. 2022 / 18:00 / Březenecká, bývalé kino Evropa (Kolčugino)

Jiří Němec: Tváří v tvář

 

Kdybytak docházelo jen k dobrým dohodám…

Sochař Jiří Němec, který s festivalem Obnaženi dlouhodobě spolupracuje, pro letošní ročník s tématem Kdybytak připravil instalaci do veřejného prostoru. Konkrétně na sídliště Březenecká – na místo, kde stávalo kino Evropa (Kolčugino), bude instalovaná dřevěná socha s názvem Tváří v tvář. Tu slavnostně odhalíme 30. 7. 2022 v 18 hodin jako předzvěst 19. ročníku festivalu Obnaženi. Objekt bude na tomto místě stát celý rok a na podzim jeho blízké okolí ještě oživíme. V rámci Ozvěn festivalu zde proběhne 8. října od 16 hodin společná výsadba stromů.

Odhalení objektu Tváří v tvář hudebně doprovodí Lukáš Landa.

youtube: https://www.youtube.com/channel/UCUYy9S6rPeaxkzivl5XL1Ww
facebook: https://www.facebook.com/lukaslanda/

Lukáš Landa vydal svou první desku v roce 2014, kde se věnoval hlavně přetavení svých domácích nápadů do koncertní formy a začal více používat počítač – jako nástroj, ale i k tvoření hudby. Druhá deska, kterou si produkoval sám, je už jakási koláž akustických kytarových zvuků, beatů a synth ploch. S další deskou, která ještě není na světě, se vrací zpět ke kytaře, tentokráte elektrické a věnuje se více nepísňovým formám a kratším hudebním kolážím, doplněným o samply všeho druhu. Hudební doprovod k odhalení sochy Jiřího Němce bude koláží všech těchto forem.

MgA. Jiří Němec (*1981) vystudoval obor Sochařství 2 pod vedením doc. ak. soch. Jiřího Beránka. Od roku 2013 je vedoucím kurzu figurální kresby a modelování portrétu na ZUŠ v Jirkově. Aktivně se účastní sochařských sympozií a skupinových výstav. V současnosti pracuje na modelu sochy Údlické Madony z poč. 15. stol., pro využití k edukačním programům Oblastního muzea v Chomutově. Jiří Němec se věnuje zejména figurální tvorbě. Experimentuje s možnostmi řešení prostoru. Rád pracuje se dřevem, má zkušenosti s modelováním do měkkého betonu, ale i dalšími materiály a technikami. Nebojí se experimentovat s novými postupy. Jeho díla můžeme vidět nejen v městském veřejném prostoru, ale mnohdy jsou i součástí přírodních scenérií (louka u Boleboře, sousoší Tanec, 2010; Červený Hrádek, u zámeckého rybníka, Tíha, 2016).