Představení
/ scénický multimediální projekt

 

2. 8. 2024 / 19:00 / Městské divadlo v Chomutově

vstupné: v předprodeji přes GoOut:
dospělí 300,- / studenti a senioři 250,- ,
(na místě v hotovosti: dospělí 330,- / studenti a senioři 280,-)

festivalový balíček Baletky + koncert WWW:
dospělí 500,- / studenti a senioři 400,-

Balíček “chci zvýhodněné vstupné na všechny chomutovské akce festivalu Obnaženi”  dospělí 850,- / studenti a senioři 700,-

Baletky
Miřenka Čechová
(Spitfire Company)

Být produktem systému. Výkonné kolečko, které se nesmí porouchat, nesmí vybočit, nesmí dokonce ani příliš excelovat. Stát, systém, instituce, škola, vzdělání, zaměstnavatel. Všichni chtějí mít „perfektního“ zaměstnance, produkujícího poslušný a bezpečný výrobek – slepou verzi sebe sama. Stejnokroj, stejnomyšlení, stejnomožnosti. V tomhle příběhu je to stejnodres, stejnodrdol, stejnopiškoty a stejnopohyby zabitých dětských dušiček.

Rebelie, jediné možné východisko, jak se utkat s dusivou nesvobodou?

Scénický multimediální projekt Baletky je abstraktním ponorem do duše dívky bojující proti despotickému, dogmatickému systému a ztrátě vlastní identity. Za doprovodu bizarního a černého humoru, živé hudby, rytmizovaných textů a fyzické exprese, sledujeme člověka zápasícího se zaslepenou poslušností, sebedestrukcí a strachem nedostát svému snu. To vše na pozadí surreálných obrazů, výtvarných objektů reprezentujících univerzálně platné fenomény manipulace a teroru. Baletky jsou příběhem všech, kteří odmítají být zkrocená medvíďata.
Stejně jako hybridní projekt metaBaletky, vychází i divadelní dramatizace z knižní předlohy Baletky Miřenky Čechové, která vyšla v únoru 2020 v nakladatelství Paseka.

Za performerský výkon v inscenaci Baletky, které je zároveň autorčinou osobní výpovědí, byla Miřenka Čechová nominována na cenu Thálie v kategorii Alternativní divadlo.

Kredity

koncept, režie, performance: Miřenka Čechová
hudba live: Mary C
dramaturgie: Martina Kinská
režijní spolupráce: Janka Ryšánek Schmidtová
herecká spolupráce: Tereza Dočkalová
hudba: Martin Tvrdý
light design: Filip Horn
animace: Linda Arbanová
video: Tereza Vejvodová
kostýmy a objekty: Eva Matoušová
scéna: Petr Boháč a Eva Matoušová